Kto nie powinien inwestować w akcje?

Inwestowanie może być dla każdego, ale nie każda ścieżka sprawdzi się u wszystkich. Każdy z nas zna się na czymś innym i ma inne możliwości. Akcje są jednymi z najtrudniejszych zagadnień i bardzo łatwo na nich stracić. Przeciętnej osobie nie przyniosą jednak zbyt dużych zysków, szczególnie jeśli nie będzie ona zainteresowana zdobywaniem wiedzy w tym zakresie. Jest masa osób, które nie powinny grać na giełdzie.

Nie masz środków na gromadzenie oszczędności


Oszczędności są znacznie ważniejsze, niż inwestycje. Faktem jest, że te pierwsze nie przyniosą nam absolutnie żadnych zysków, ale przecież nie o to w nich chodzi. Pieniądze mają w pierwszej kolejności pozwalać nam przetrwać, a nie zamieniać się w więcej środków. Żeby efektywniej nimi zarządzać, musisz zrozumieć, że oszczędności będą zawsze ważniejsze od inwestycji. A jeśli ciężko jest Ci wygospodarować na nie środki, bo całą twoją wypłatę pochłaniają bieżące wydatki, to nie masz realnie możliwości, żeby zacząć inwestować, nie mówiąc już o kupowaniu jak niepewnego materiału, jakim są akcje.

Nie masz czasu na naukę nowych umiejętności


Granie na giełdzie wymaga od nas ciągłego dowiadywania się nowych rzeczy. Większość z nas błędnie zakłada, że wystarczy kupić to, co akurat kupują wszyscy albo że na akcjach nie da się stracić. Bez wiedzy i ciągłego rozeznania na rynku nigdy nie uda nam się zarobić dużych pieniędzy, a niestety większość z nas nie ma czasu się uczyć. Bez tego kupowanie przez nas akcji będzie wyglądało bardziej jak hazard, niż próba stworzenia dla siebie dochodu pasywnego. Jeśli nie masz czasu na naukę nowych umiejętności i poszerzania swojej wiedzy o działaniu giełdy, to lepiej odpuść sobie granie na niej.

W ogóle Cię to nie interesuje


Najprostszym wskaźnikiem, który pokazuje nam, czy powinniśmy w coś inwestować, jest nasze zainteresowanie. Jeśli wizja posiadania akcji i zarabiania z tytułu dywidend w ogóle Cię nie pociąga, to sobie to odpuść. Nie będziesz w stanie się zaangażować, nie będziesz zdobywać nowej wiedzy, a do tego prędzej czy później w ogóle przestanie Cię interesować, czy zarabiasz na swoich akcjach jakiekolwiek pieniądze. Brak zapału to najgorsze, czym możesz się kierować. Jeśli nie chcesz czegoś robić, to znaczy, że nie powinieneś próbować. Zamiast tego poszukaj dla siebie dziedziny, która w twoich oczach ma potencjał.

One thought on “Kto nie powinien inwestować w akcje?

Dodaj komentarz